Tydzień Spółdzielczości: spotkania, dyskusje, wystawa, gra miejska

Między 26 listopada a 2.12.2018 Spółdzielnia Socjalna „Gęstwa”, prowadząca działalność jako Browar Sabotaż, zaprasza do Wrocławia na cykl otwartych wydarzeń promujących spółdzielczość.

Spółdzielcza Gra Miejska – kliknij tutaj

Wystawa „Margines, Psarvard i Słomiane Domy, czyli: co robią spółdzielnie socjalne” – kliknij tutaj

Wrocławski Tydzień Spółdzielczości potrwa od 26.11 do 2.12.2018. Rozpocznie się Spółdzielczym Popołudniem w Ośrodku Działań Artystycznych „Firlej”. Tu zaprezentują się zaproszone spółdzielnie socjalne i odpowiedzą na pytania uczestników. Odbędzie się dyskusja „Jak spółdzielnie socjalne zmienią świat?” i wernisaż wystawy „Margines, Psarvard i Słomiane Domy, czyli: co robią spółdzielnie socjalne”, prezentującej szeroki zakres działania kilkunastu polskich spółdzielni – od usług budowlanych, gastronomicznych, poprzez szkolenie psów, aż do produkcji napojów i prowadzenia warsztatów artystycznych. Wystawa będzie dostępna jeszcze przez tydzień w lokalach Czuła Jest Noc (ul. Kolejowa 8) i Ur (ul. Kotlarska 43) oraz w księgarni Hiszpańska (ul. Szajnochy 5).

2.12.2018 o 12:00 z podwórka na ul. Ruskiej 46c ruszy Spółdzielcza Gra Miejska. Gracze rozwiążą zagadkę w terenie, spotkają tajemniczych agentów, poznają historię wrocławskiej spółdzielczości i przećwiczą kooperatyzm w praktyce. Ilość miejsc i wiek uczestników są nieograniczone!

Czytaj dalej Tydzień Spółdzielczości: spotkania, dyskusje, wystawa, gra miejska

Sobota 19.05 z Sabotażem: przejęcie Greenbusa i Veganmania

W sobotę 19 maja Sabotaż weźmie udział w dwóch dużych wydarzeniach. W ramach Nocy Nadodrza przejmiemy krany w wegańskim lokalu Greenbus, gdzie będzie można napić się m.in. kufli Cioci Basi z ostatniego najostateczniejszego kega i z nami pogadać. Nasze stoisko znajdziecie też na Veganmanii.

Czytaj dalej Sobota 19.05 z Sabotażem: przejęcie Greenbusa i Veganmania